PDA

Sandstrände in Istrien unsere Erfahrungen und warum das Wasser in Istrien so klar ist
Haie in der Adria Infos warum man sich keine Sorgen machen muss
Skorpione in Istrien mit etwas Glück kann man einen beobachten
Touristen ABC für Kroatien Neulinge ein Überblick für den ersten Urlaub
Veranstaltungen in Istrien Istrien bietet viel mehr als Badeurlaub
Ortsregister mit Infos zu allen bekannten Touristenorten, z.B.: Porec, Vrsar, Rovinj, Pula, Medulin, uvm.

Du hast Fragen oder suchst Infos über Istrien? Unsere Mitglieder helfen gerne, einfach kostenlos -> anmelden <-

Archiv (Druckversion) verlassen und diese Seite im Standarddesign anzeigen : Schwarzbauten am Meer, in Schutzgebieten und Feldern.


Jadran
15.04.2012, 15:39
Hier etwas zum nachlesen in Sachen Schwarzbauten für den es wichtig erscheint, wie weit der Gesetzgeber hier entgegen kommt.
Veröffentlicht in der Zeitschrift Glas Istre

Um die Übersetzung allerdings muss man sich selber kümmern.

Jadran


GLAS ISTRE | http://www.glasistre.hr/hrvatska/vijest/350983 | Isprintano: Nedjelja, 15.04.2012. u 15:17
Tko plati moći će legalizirati i kućicu uz more
Objavljeno: 02.04.2012 | 17:46
Zadnja izmjena: 03.04.2012 | 10:36

Sve bespravno izgrađene kuće i vikendice u zaštićenom obalnom pojasu do 70 metara od mora ubuduće će se moći legalizirati, ali uz visoku cijenu, objavio je ministar graditeljstva, Ivan Vrdoljak, predstavljajući novinarima izmjene i dopune Zakona o postupanju s nezakonito izgrađenim zgradama.

Osim ove novine, smanjuje se količina dokumentacije koju treba predati za legalizaciju objekta, a omogućuje se obročno plaćanje komunalnog i vodnog doprinosa za naknadno legalizirane objekte. Rok za predaju zahtjeva za legalizaciju produžuje se do 30. lipnja 2013. godine.

U zadnje dvije godine legalizirano je svega 200 objekata, a izdano je 34.000 rješenja za rušenje. Novim pravilima namjerava se omogućiti što jednostavnija legalizacija bespravnih građevina na što većem prostoru, tumače u ministarstvu. Osim obalnog pojasa, legalizirat će se i objekti na obradivom poljoprivrednom zemljištu, te zaštićenim šumskim područjima.

Količina dokumentacije potrebne za legalizaciju ovisit će o veličini i vrsti zgrade, pa će se kompletna dokumentacija predviđena postojećim zakonom tražiti samo za zgrade građevinske površine iznad 400 četvornih metara i gospodarske zgrade iznad 1.000 četvornih metara.

Objekti do 400 kvadrata, u što ulaze obiteljske kuće koje čine 80 posto bespravne gradnje u Hrvatskoj, legalizirat će se samo na temelju snimke izvedbenog stanja, geodetskog situacijskog nacrta i kopije katastarskog plana. Jednostavne i pomoćne zgrade, manje od 100, odnosno od 50 četvornih metara, legalizirat će se uz kopiju katastarskog plana i predviđenu novčanu naknadu.

Rješenje o legalizaciji vlasnik bespravno izgrađenog objekta dobit će čim se utvrdi da je predana sva dokumentacija, te kad vlasnik uplati prvu ratu ili cijelu naknadu. Onaj tko se odluči na jednokratno plaćanje, mogao bi računati s popustom od 20 posto, najavljuje ministar. Vodni i komunalni doprinos plaćat će tek nakon što dobije rješenje o legalizaciji, a način plaćanja ugovarat će s gradom ili općinom. (LJ. BRATONJA MARTINOVIĆ/Novi list)

HOĆE LI SE OMOGUĆITI LEGALIZACIJA U PULSKOM STAROM GRADU ČITAJTE U TISKANOM IZDANJU OD UTORKA

Adria Tom
16.04.2012, 08:07
Wie hier (http://www.istrien-live.com/forum/showthread.php?t=7509) berichtet können nur Hauseigentümer eine nachträgliche Legalisierung beantragen können, die ihren einzigen (und angemeldeten) Wohnsitz in dem betreffenden Haus haben...

Tom